FEE STRUCTURE FOR ACADEMIC YEAR 2019-2020

TeacherName TeachingExp Qualification Designation ClassesAss
FR.NORBERT RODRIGUES 15 YRS M.A,B.Ed Prinicipal
SR.GLORY 2 YRS M.A,B.Ed vice-Prinicipal XI-XII
SUTAPA BHATTACHARYA 3 YRS M.Com,ICWAI PGTs XI-XII
VAISHALI TANDON 6 YRS M.Sc,B.Ed PGTs XI-XII
RENU ARORA 7 YRS M.Sc,B.Ed PGTs XI-XII
PRITI MOHINDRA 15 YRS M.A,M.ED PGTs X-XII
PURNIMA TRIPATHI 9 YRS M.Sc,B.Ed PGTs IX-XII
NISHI POPLI 4 YRS M.Sc,B.Ed PGTs XI-XII
GULAFSHAN 7 YRS M.A,B.Ed TGTs VIII-X
AMIT KUMAR 7 YRS BCA,MCA TGTs VII-X
VIJI ALEX 17 YRS B.A,B.Ed TGTs IX-X
SHIWANI SONI 1 YRS M.Sc,B.Ed TGTs VI-VIII
NIDHI VERMA 1 YRS M.A,B.Ed PRTs VI-IX
TRIPTI LAHORI 3 YRS B.Sc, B.Ed TGTs IX - X
MEENAKSHI RAWAT 1 YR M.Sc, B.Ed TGTs VIII - X
IVAN DSOUZA 24 YRS B.A,B.Ed TGTs VI - VIII
SUMEE SAXENA  -  M.SC,B.Ed TGTs VIII - X
JYOTI VERMA 4 YRS B.Com, B.Ed TGTs VI-VII
APOORVA GURIA 1 YR M.A, M.COM,B.ED TGTs VI-X
ARTI ARORA 1 YR M.A, B.ED TGTs V-VII
ARTI ARORA 1 YR M.A, B.ED TGTs V-VII
DEEPTI ARORA 6 YRS M.Com, B.Ed TGTs V-VII
HARSHITA SONI  -  B.SC, MSC TGTs VII - X
HELEN GABRIEL 25YRS x TGTs V - VII
PRIYANKA CHATURVEDI  -  BCA, MCA, D.EI.ED TGTs VI-VII
RUCHI SATYAWALI 2 YRS BA, MA, DIP.ETE TGTs IV - VIII
RUHANI PACHARI 2 YRS B.SC, M.SC TGTs VI-VII
RUPANJALI KAMBOJ 10 YRS M.Sc, B.Ed TGTs VI - VIII
KIRAN RAWAT 14 YRS B.Sc,B.Ed PRTs III-V
NIDHI VISHNOI 2 YRS B.A, M.A PRTs III-V
DANISH AKHTAR 7 YRS M.A, B.Ed PRTs II - V
SUSHMA KAUSHIK 12 YRS M.Sc, B.Ed PRTs III-VIII
YOGITA ARORA 1 YR M.A,B.ED PRTs III-IV
SUSHMA SINGH 1 YR M.A, B.ED PRTs IV
PRIYA MEHRA 1 YR B.SC,B.ED PRTs IV - V
LATA TEWARI 2 YRS M.SC, B.ED PRTs IV-V
ANUPRIYA RANJAN 8 YRS M.A,B.Ed PRTs II-III
MUSKAN KAPOOR  -  BBA,MBA PRTs III-V
ARCHANA BALI 2 YRS MA,B.ED PRTs II - IV
SHWETA AGARWAL 1 YR BSC,B.ED/NTT PRTs III-V
SR.NISHA  -  MA, B.ED PRTs II
SEEMA VERMA 3 YRS B.Sc, M.A, B.Ed PRTs II
MANJU BATRA  -  MA, B.ED, UTET PRTs II
TERESA DAS 2 YRS XII PASS PRTs II
JYOTI TAMTA 1 YRS BA, MA, B.ED, TET PRTs II
PUSHPA CHANDRA  -  BA, MA, B.ED PRTs I
CHARMI BATRA 2 YRS B.COM PRTs I
NUPUR 3 YRS B.A, B.Ed PRTs I
SALONI SHARMA 2 YRS B.COM,B.ED PRTs I
RITA BERNARD 25 YRS M.A,B.Ed., P.hd TGTs VII - X
RANJEET KAUR 11 YRS B.A, B.Ed TGTs VIII - X
HEMLATA GANGWAR 4 YRS M.A, B.Ed TGTs VI - X
POONAM RASTOGI 10 YRS M.A, B.Ed TGTs VI - VIII
ARTI VERMA 2 YRS M.A, B.ED PRTs II - V
SUNITA CHAUHAN 5 YRS M.A, B.Ed PRTs II - V
SANJU ARORA 3 YRS B.A, B.Ed PRTs III-V
PRABHA PATHAK 1 YR M.A,B.ED UTET I &II PRTs II - V
BHARTI JOSHI 2 YRS M.A, B.Ed PRTs I
DEEPA JOSHI 1 YRs MA, B.ED PRTs I
INDU MANN 29 YRS M.A B.Ed TGTs VIII - X
SONAL ARORA 2 YRS B.COM,MA,MBA,MP.PHIL TGT XI - XII
SR.VIMLA 3 YRS B.A, B.Ed TGTs VIII
PRIYANKA GLADWIN 3 YRS B.A PRTs II
HARPREET KAUR 13 YRS Dip.In Software PGDCA PGTs VII - XII
RAVI SRIVASTAV 13 YRS B.Sc PGDCAHighrt Dip. In Soft.Eng TGTs VIII-XII
MANJU SHARMA 14 YRS M.Com,B.Ed TGTs VI-IX
HIMANSHI 2 YRS B.COM, B.ED PRTs I-V
POONAMJEET KAUR 2 YRS B.SC, M.SC PRTs I-II
ASHWINI CATHRIEN 8 YRS B.A(Hons in Dance)M.AB.A,(Hons in Dance)M.A TGTs VI - VIII
VIJAY PAUL 24 YRS M.A, B.P.Ed TGTs VI - XII
DINESH SINGH RAWAT  -  BA,B.P.ED,M.P.ED PGTs VI- XII
VIPIN KUMAR  -  BA, M.A, B.P.ED, B.ED PGTs VI- XII
RATNA SINGH 1 YR M.A, B.PED PRTs II-V
KANCHAN 1 YR MA, B.L.I.SC TGTs III-XII